вівторок, 1 січня 2019 р.

 

Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Усні обчислення за таблицею. Розвязування задач.

Мета. Закріплювати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа. Удосконалювати обчислювальні навички додавання і віднімання за таблицею. Розвивати логічне мислення, математичне мовлення, уміння працювати самостійно, увагу. Виховувати почуття доброти і милосердя, любов до українських казок. 

Обладнання: « Математика» ( М.В.Богданович, Г.П. Лишенко) 2 клас, малюнки казкових героїв, картки для самостійної роботи учнів, іграшковий мікрофон, геометричний матеріал.

                                            Хід уроку.

І. Організація учнів до уроку.

Усі учні відпочили і набралися вже сили,

То ж пора урок почати, мислити і рахувати,

Всім уважними бути,

Про дисципліну не забути.

                                             

Девіз уроку:

Душу й серце в роботу вклади,

Кожну хвилину в труді збережи.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Навкруги лунає спів, ми нащадки козаків,

Бережем минулу славу , наших прадідів, батьків.

-         Сьогодні на уроці ми помандруємо зі славними козаками Вернидубом,

Крутивусом, Обїдайлом та Обпивайлом по сіль. Наш шлях буде небезпечний і тому з собою ми беремо знання, силу , відвагу, завзяття і наполегливість. А щоб день минув не марно розпочнемо його з розумової гімнастики.

Розумова гімнастика.

-         Двоцифрове, парне, найкращий бал для учнів. (12)

-         Найменше двоцифрове число.(10)

-         Назвіть « сусідів» чисел 15, 49, 99, 18, 60.

-         Число попереднє до чисел 20, 100, 65, 15.

-         Назвіть найбільше число четвертого десятка.. (40)

ІІІ.  Перевірка домашнього завдання.

Знайдіть вираз , за допомогою якого розв’язується перша задача № 386.

14+36=50                      36-14=22

Яка з поданих відповідей є розв’язком другої задачі?

30,  12, 42, 18.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1.     Перш,ніж вирушити в дорогу потрібно поснідати. А хто зварив кашу ви довідаєтеся, коли обчислите вирази.

70-43=37 к                    80-49=31 и

90-37=53 р                    60-25=35 в

50-16=34 у                     50-32=18 у

90-61=29 т                      40-14=26 с

2.     Козаки поїдуть по сіль волами. Щоб воли зрушили з місця виконайте завдання за таблицею № 389.

3.     Фізкультхвилинка ( під музичний супровід).

4.     Завдання від Вернидуба.( №390)

-Що таке вапно і сода?

-Скільки було вапна?

-Скільки було піску?

- Що ми знаємо про соду?

-Яке запитання до задачі?

-Як знайти скільки кілограмів соди використали?

-На скільки дій розвязується задача?

- Поставте запитання так , щоб вона розв’язувалася двома діями? (Скільки вапна, соди і піску використали для того,щоб виготовити скло?

      Запишіть складену задачу в зошит.

5.     Завдання від Обпивайла.

№ 391. У першій бочці було 80 л води, а в другій 70 л. З другої бочки взяли 30 л води, а в першу долили 20 л. Скільки літрів води стало в кожній бочці? Запишіть вирази.

Гра « Мікрофон».

Діти ставлять самі запитання за змістом задачі.

Робота в групах.

І група

-      Оберіть правильну коротку умову задачі

Було-80л             Було-80л

Долили-20л        Взяли-30л

Було-70л             Було- 70л

Взяли-30л           Долили-20л

ІІ група

- Оберіть правильне формулювання відповіді до задачі.

А) Стало у кожній бочці …. л води.

Б) У двох бочках …..л води.

В) У першій бочці ….л води,а у другій-….л води.

ІІІ група

- Поясніть, які арифметичні дії можна використати при розв’язуванні задачі.

А) 80+20=100 +

Б) 70-30=40    +

В) 80-30=50

Г) 70+20=90

6. Завдання від Обїдайла. Самостійна робота.

 (За пять хвилин розвяжіть максимальну кількість прикладів. Завдання надруковане за варіантами, на картках потрібно записати тільки відповіді. Гарним вважається той результат, де отримано пять і більше правильних відповідей).

І варіант:

60+20

30-7

93-12

38+11

70+30

40-6

34+25

57+33

20+50

70-5

25+35

77-56

 

ІІ варіант:

40+40

20-5

88-26

44+43

78+3

82-4

77-7

34+37

43-7

21-3

16+16

14+16

 

7.Двоє дітей біля дошки. Розвяжіть задачу.

А). У ящику 18 кг цукерок. До обіду продали 7кг, а після обіду-4кг.  Скільки кілограмів цукерок залишилося?

Б). Угаражі було 13 тракторів. Спочатку виїхало 5 тракторів, а потім-3 трактора. Скільки тракторів залишилося?

8. Геометричний матеріал.

Наші козаки прибули на острів солі. Щоб її набрати Соляний король пропонує пограти в інтерактивну  гру « Один- другий-всі разом».

Умови гри: на столі лежать частини геометричної фігури. Один учень з частин складає фігуру, другий –вимірює її сторони, а всі разом знаходимо периметр цієї фігури.

III.              Підсумок уроку ( рефлексія).

-         Які завдання ми виконували на уроці?

-         Які з них були для вас легкими , а які – ні?

-         Оцініть свою роботу на уроці.

IV.              Домашнє завдання.

Діти з високим рівнем ( І група) - № 392, 393;

                                            ( ІІгрупа)- № 393, 394.

 

 

 

 

 

Описание: C:\Users\user\Desktop\HX5hVmhdk2s.jpg

             кашовар

Описание: C:\Users\user\Desktop\G3d2Ex7V1Y4.jpg

                      Обїдайло

Описание: C:\Users\user\Desktop\20.jpg

 

       Обпивайло

 

 

Описание: C:\Users\user\Desktop\AgZQx9xpzY4.jpg

Описание: C:\Users\user\Desktop\jyJT9-Jcm80.jpgОписание: C:\Users\user\Desktop\a9VdRZcUeEE.jpg

 

 

 

     Соляний король

Описание: C:\Users\user\Desktop\81486bf71528.jpg

 

Виховний захід "Незабаром у наш край завітає Миколай"

Виховний захід "Великодні дзвони дзвонять по всій Україні"

Районне методоб'єднання вчителів.Інтегрований урок(літературне читання,образотворче мистецтво)

               ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ, ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО, МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО.
                                             2 КЛАС




                                      Підготувала вчитель                                  Острівської ЗОШ І-ІІІ ст.                                  Дацко О.І. 

ТЕМА: Авторські пісні для дітей, схожі до співаночок. Творчість Марійки Підгірянки.Вірш «Ліс».            Початкові уявлення про живопис як вид образотворчого мистецтва. Орієнтовне практичне завдання: виконання композиції «Прийшла осінь».
МЕТА: Ознайомити  з дитячими творами М.Підгірянки про природу,з колоритом і красою Карпат, вчити розуміти естетику поетичних творів, відчувати багатство мови. Вчити передавати почуте у живописі, розпізнавати характерні ознаки кольору,як основного засобу виразності у живописі. Формувати відчуття гармонії кольорів, розвивати кольоросприйняття ока, формувати навички виразності читання, розвивати дикцію, зв’язне мовлення, творчу уяву,фантазію.Виховувати любов до рідного краю, інтерес до творчості Марійки Підгірянки. 
Матеріал для уроку: проектор, інтерактивна дошка, виставка книг М.Підгірянки, макети дерев,картини живописців, виставка дитячих робіт,слайди.
ХІД УРОКУІ ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ Доброго ранку – вітаємо деньДоброго ранку – вітаєм гостейДоброго ранку ліси і поляДоброго ранку Україно моя!ІІ Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.Прийом Ш.О.Амонашвілі «Завдання в темноті»- Послухайте пісеньку.Про що в ній співається? (Про осінь)- В які кольори одягаються восени дерева?- Перед вами дерево ,з якого листя ще не злетіло.Кожне виконане завдання допоможе підготувати дерево до зими.
ІІІ Актуалізація опорних знань.1. Гра «Дешифрувальник» (слайд)- З назви кожного предмета виділіть перші звуки. Утворіть з них слово. (липа,ірис,сосна – ліс)У лісі безліч різноманітних дерев.2. Відшукайте дерево за описом (слайд)(Вчитель загадує загадку, учні відгадують і знаходять дерево на слайді)З жолудя він проростаєВ кроні сил чимало маєКабани плоди смакуютьЛюди міць його цінують. (дуб)Сніг її не налякає і на спеку не зважаєЗеленіє навіть взимку має з голочок хустинку.( Ялинка , смерека)
Чорно-біла одежина, зверху - листяна хустинаЯк весна – дарує сік, п’ємо радо цілий рік. (Береза)
Стовбур рівний як колона, а листочки як коронаВлітку листячко зелене, а як осінь, то вишневе.(Бук)
Серед лісу красень я, восени багряний яЛистя, мов вогонь горить. Насіння з крильцями летить. (Клен)
3. Гра «Відшукай пару»( на слайді зображені птахи, такі ж на макеті дерева. Діти  об’єднують їх у пари)- Які з них відлітають у теплі краї? (вчитель знімає їх з дерева)- Які залишаються зимувати?
ІV Вивчення нового матеріалу1. Розповідь вчителя про М. Підгірянку (слайд)- Серед дерев і птахів, у мальовничому краї , у с. Білі Ослави на Івано – Франківщині 29 березня 1881р народилася Марійка Ленерт. Батько працював лісничим. Марійка любила мандрувати лісовими стежками, розмовляти з рослинами, тваринами як з людьми. Дідусь ,священик із сусіднього села, навчив дівчинку читата і писати, а батько – математики, біології та німецької мови. Перший вірш вона написала в 13 років. У 15р здає іспит за восьмикласну школу , а через 4 роки поступає до Львова у жіночу вчительську семінарію. ;40 років працює вчителем, пише твори для дітей. Своїх у неї було четверо.Померла 18 травня 1963р,похована на Личаківському кладовищі у Львові.(82 роки)- У с. Білі Ослави є музей, який відвідали вчителі нашого району. ( на слайді фото у музеї)2.Первинне сприймання твору«Завдання в темноті»- Який настрій викликає у вас вірш? (ніжний, ласкавий, лагідний, мелодійний, осінній)Гра «Луна»- Буйний, свище,воркотять,шепоче, шапочки,вітрець.Довідкове бюро (на слайді малюнки і лексичне значення слів)Галузка – гілка, ярок – глибока довга западина, потік – струмок.
Різні види читанняЛіс шумить – голосно, у лісі тихо – пошепкиЛанцюжком – знайдіть рими ( буки – голубки, верхах – галузках, кличе – мугиче, листки – шапочки, ласці – казці)
Робота над змістом твору . Інтерактивна вправа «мікрофон»- Які дерева бачила М. Підгірянка? (дуби. Берези. Буки)- Що говорить про пташок?- Прочитайте виділені рядки. Як ви їх розумієте? Чому поетеса вживає такі висловлювання? (бо ліс для неї є живою істотою)- Що у вірші можна побачити? ( дерева. Білку.гриби)- А що почути? ( шум лісу, спів птахів, мугикання струмка, шум вітру)- Розгляньте малюнок. Якими рядками вірша ви б його підписали?- Що  б намалювали ви?
Творча робота «Павутинка» (слайд)Буйний ліс – куєСвище дрізд    повіваєЗозуля кличе    співаєВітерець шепоче     дзюркотитьПотік мугиче    густийГра  «Я диктор» (3 учні читають виразно вірш)
V ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКАНаша осінь щедра, наша осінь милаНаша осінь щедро всіх нас пригостилаГрушечки медові, яблучка чудовіКавуни рябенькі, дині солоденькі.Наша осінь світить, наша осінь грієНаша осінь щедро пригощати вміє.
VІ РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ. РОБОТА В ГРУПАХ ЗА КОЛЬОРАМИ ВЕСЕЛКИЧервоні і оранжеві вірш «Розмова про сонце»- Підготуйтеся до читання діалогу.Жовті і зелені  вірш «Калина»- Складіть кілька запитань до змісту вірша. Гра «Кореспондент»
Сині, фіолетові вірш «Голосні звуки»- Пригадайте пісню – руханку.
VІІ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ «ЖИВОПИС»- Поети пишуть вірші, а художники малюють картини. Зображення на полотні картин природи називається живописом.Твори живопису виконуються без олівця, акварельними. Гуашевими або олійними фарбами.Художник може молювати з натури, тобто те що бачить, або за власною уявою чи фантазією.1. Розгляд картин художників живописців.(слайд)Ось так художники зображають осінь.2.Розгляд виставки дитячих робіт про осінь. (слайд)- Які кольори переважають? (теплі)- Ми теж намалюємо золоту осінь у лісі, який описала у своєму вірші М. Підгірянка.- 3.Показ учителем поетапності малювання живопису
- Розмочуємо заздалегідь фарби.- Синім малюємо лінію горизонту- Широким пензлем зверху наносимо кляксами кольори неба від яснішого до темнішого (рожеві,голубі,сині,фіолетові).- Витираємо пензлик у салфетку. Пробіли заповнюємо білою фарбою.- Горизонтальними рухами пензля розмащуємо площину.- Вниз від лінії горизонту розкидуємо клякси : жовті,оранжеві,червоні,коричневі.Пробіли – білі.Розмащуємо горизонтальними рухами від лінії горизонту вниз.- Залишаємо, щоб фарби висохли.- Широким пензлем малюємо стовбур дуба і бука, вузьким – берізки.- Крона дуба нагадує круглу хмарку.Малюємо контури. Наносимо темно -  жовті,коричневі клякси;між ними – білі. Розмащуємо півовалами.- Крона бука нагадує трикутник; малюємо оранжевий контур. Наносимо оранжеві,червоні, фіолетові клякси і т. д.- Крона берізки нагадує овал. Малюємо золотистий контур, наносимо темно – жовті та золотисті клякси, проміжки білі, розмальовуємо коловими рухами.- «Цілує сонечко листки»;малюємо сонячні промінці, які досягають до верхівок дерев.- «Вітрець шепоче в галузках» з дерев летить листя.- «Гриби наділи шапочки», «в ярку потік мугиче»
VІІІ. САМОСТІЙНА РОБОТА УЧНІВ (ПІД МУЗИКУ)ІХ.   Виставка робіт - До нас завітала незвичайна гостя: У лісах, гаях блукає, жовті шати одягаєЗолотисту стелить постіль, жде сестрицю білу в гості (Осінь)- Осінь – дівчина: Я цілий урок спостерігала за вами. Ви про мене дуже багато знаєте і навіть зуміли мене намалювати. То ж скажіть мені, яка я є? 
Слайд «Осінь (яка?)  (Золотокоса, золотиста, багряна, щедра, урожайна, мрійлива, красива, дощова)Слайд «Пазли»Багато лісу – не згуби.Мало лісу – бережи.Нема лісу – посади.
Х. Підсумок уроку
Осінь: А зараз я перевірю чи добре ви знаєте про лісСлайд «Загадки лісу»Осінь: За вашу роботу – отримайте винагороду. Ось вам яблука та груші,А ось повний кошик грибів та горіхів. (роздає кожному)