вівторок, 1 січня 2019 р.

 

Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Усні обчислення за таблицею. Розвязування задач.

Мета. Закріплювати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа. Удосконалювати обчислювальні навички додавання і віднімання за таблицею. Розвивати логічне мислення, математичне мовлення, уміння працювати самостійно, увагу. Виховувати почуття доброти і милосердя, любов до українських казок. 

Обладнання: « Математика» ( М.В.Богданович, Г.П. Лишенко) 2 клас, малюнки казкових героїв, картки для самостійної роботи учнів, іграшковий мікрофон, геометричний матеріал.

                                            Хід уроку.

І. Організація учнів до уроку.

Усі учні відпочили і набралися вже сили,

То ж пора урок почати, мислити і рахувати,

Всім уважними бути,

Про дисципліну не забути.

                                             

Девіз уроку:

Душу й серце в роботу вклади,

Кожну хвилину в труді збережи.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Навкруги лунає спів, ми нащадки козаків,

Бережем минулу славу , наших прадідів, батьків.

-         Сьогодні на уроці ми помандруємо зі славними козаками Вернидубом,

Крутивусом, Обїдайлом та Обпивайлом по сіль. Наш шлях буде небезпечний і тому з собою ми беремо знання, силу , відвагу, завзяття і наполегливість. А щоб день минув не марно розпочнемо його з розумової гімнастики.

Розумова гімнастика.

-         Двоцифрове, парне, найкращий бал для учнів. (12)

-         Найменше двоцифрове число.(10)

-         Назвіть « сусідів» чисел 15, 49, 99, 18, 60.

-         Число попереднє до чисел 20, 100, 65, 15.

-         Назвіть найбільше число четвертого десятка.. (40)

ІІІ.  Перевірка домашнього завдання.

Знайдіть вираз , за допомогою якого розв’язується перша задача № 386.

14+36=50                      36-14=22

Яка з поданих відповідей є розв’язком другої задачі?

30,  12, 42, 18.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1.     Перш,ніж вирушити в дорогу потрібно поснідати. А хто зварив кашу ви довідаєтеся, коли обчислите вирази.

70-43=37 к                    80-49=31 и

90-37=53 р                    60-25=35 в

50-16=34 у                     50-32=18 у

90-61=29 т                      40-14=26 с

2.     Козаки поїдуть по сіль волами. Щоб воли зрушили з місця виконайте завдання за таблицею № 389.

3.     Фізкультхвилинка ( під музичний супровід).

4.     Завдання від Вернидуба.( №390)

-Що таке вапно і сода?

-Скільки було вапна?

-Скільки було піску?

- Що ми знаємо про соду?

-Яке запитання до задачі?

-Як знайти скільки кілограмів соди використали?

-На скільки дій розвязується задача?

- Поставте запитання так , щоб вона розв’язувалася двома діями? (Скільки вапна, соди і піску використали для того,щоб виготовити скло?

      Запишіть складену задачу в зошит.

5.     Завдання від Обпивайла.

№ 391. У першій бочці було 80 л води, а в другій 70 л. З другої бочки взяли 30 л води, а в першу долили 20 л. Скільки літрів води стало в кожній бочці? Запишіть вирази.

Гра « Мікрофон».

Діти ставлять самі запитання за змістом задачі.

Робота в групах.

І група

-      Оберіть правильну коротку умову задачі

Було-80л             Було-80л

Долили-20л        Взяли-30л

Було-70л             Було- 70л

Взяли-30л           Долили-20л

ІІ група

- Оберіть правильне формулювання відповіді до задачі.

А) Стало у кожній бочці …. л води.

Б) У двох бочках …..л води.

В) У першій бочці ….л води,а у другій-….л води.

ІІІ група

- Поясніть, які арифметичні дії можна використати при розв’язуванні задачі.

А) 80+20=100 +

Б) 70-30=40    +

В) 80-30=50

Г) 70+20=90

6. Завдання від Обїдайла. Самостійна робота.

 (За пять хвилин розвяжіть максимальну кількість прикладів. Завдання надруковане за варіантами, на картках потрібно записати тільки відповіді. Гарним вважається той результат, де отримано пять і більше правильних відповідей).

І варіант:

60+20

30-7

93-12

38+11

70+30

40-6

34+25

57+33

20+50

70-5

25+35

77-56

 

ІІ варіант:

40+40

20-5

88-26

44+43

78+3

82-4

77-7

34+37

43-7

21-3

16+16

14+16

 

7.Двоє дітей біля дошки. Розвяжіть задачу.

А). У ящику 18 кг цукерок. До обіду продали 7кг, а після обіду-4кг.  Скільки кілограмів цукерок залишилося?

Б). Угаражі було 13 тракторів. Спочатку виїхало 5 тракторів, а потім-3 трактора. Скільки тракторів залишилося?

8. Геометричний матеріал.

Наші козаки прибули на острів солі. Щоб її набрати Соляний король пропонує пограти в інтерактивну  гру « Один- другий-всі разом».

Умови гри: на столі лежать частини геометричної фігури. Один учень з частин складає фігуру, другий –вимірює її сторони, а всі разом знаходимо периметр цієї фігури.

III.              Підсумок уроку ( рефлексія).

-         Які завдання ми виконували на уроці?

-         Які з них були для вас легкими , а які – ні?

-         Оцініть свою роботу на уроці.

IV.              Домашнє завдання.

Діти з високим рівнем ( І група) - № 392, 393;

                                            ( ІІгрупа)- № 393, 394.

 

 

 

 

 

Описание: C:\Users\user\Desktop\HX5hVmhdk2s.jpg

             кашовар

Описание: C:\Users\user\Desktop\G3d2Ex7V1Y4.jpg

                      Обїдайло

Описание: C:\Users\user\Desktop\20.jpg

 

       Обпивайло

 

 

Описание: C:\Users\user\Desktop\AgZQx9xpzY4.jpg

Описание: C:\Users\user\Desktop\jyJT9-Jcm80.jpgОписание: C:\Users\user\Desktop\a9VdRZcUeEE.jpg

 

 

 

     Соляний король

Описание: C:\Users\user\Desktop\81486bf71528.jpg

 

Немає коментарів:

Дописати коментар