середа, 17 лютого 2021 р.

Урок права





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка уроку в 1 класі

з курсу «Права дитини»

на тему: «Знай свої права»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала

Гоцуляк С.В.

 

 

 

 

 

Тема: «Права дитини. «

                         

Мета: Формувати уявлення про права дитини. Ознайомити учнів з їх основними правами та обов’язками Навчити дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини.Дати уявлення про поняття   «право», «Конституція». Розвивати увагу, старанність. Виховувати повагу до своєї сім'ї, друзів, оточуючих, почуття дисциплінованості.  

 

Тип уроку: комбінований

 

Обладнання: демонстраційний , ілюстраційні картини із зображенням прав дитини, Конституція України,  плакат  «Знай свої права дитино!» «Права дітей»,»Обовязки учнів «телеграми, зошити  

Хід уроку

 

I. Організація класу

 

1. Привітання

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

 

- Добрий день.

 

II Актуалызацыя опорних знань учныв.

 

1.Таємничо-чарівна хвилинка.  («Чарівна скринька»)

- Діти, в руках у мене чарівна скринька, а в ній найцінніший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити, можете зазирнути в скриньку, але поки що не розповідати своїм однокласникам, кого ви там побачили. І мовчіть до того часу, аж поки всі охочі не зазирнуть на дно скриньки.

 

- То кого ви побачити у чарівній скринці? (себе)

- Так, ви побачили у чарівному дзеркальці кожен себе – людину. Адже людина – найцінніший скарб.

    Кожен з вас – неповторна особистість, людина, яка живе сьогодні і саме більше такої на цій Землі немає і ніколи не було.

-         Діти, ви говорите по-різному, кожен має свою родину, свою домівку, свою долю, свій характер, маєте різних друзів. Через те, що ви такі різні інколи виникають суперечки. Але ви завжди повинні пам’ятати, що ніколи не можна ображати людину, не можна принижувати людську гідність. Тому люди живуть, дотримуючись певних правил. Без правил життя було б просто не можливе. Існує чимало правил: правила у сім'ї, у школі, у грі, в житті.

          Навколо нас – дуже багато правил. І серед них є такі, які зобов’язані виконувати всі люди. Найголовніші правила називають Закон.

          Кожна країна, кожна держава має свої Основні закони. Основним Законом нашої держави є Конституція України.

-         Погляньте на цю книжечку, що я тримаю у руках. Хто її впізнає? (Показую Конституцію України)

Так це Конституція України, в якій записано всі закони, по яких ми живемо сьогодні в нашій країні.

 

III. Повідомлення теми і мети уроку.

         1.Вправа « Вузлики»

-       На дошці ви бачите вузлики. Сьогодні на уроці ми спробуємо розв’язати їх

 

                                                                         ни

                               Пра        ва         ди             ти              

         

-          

-          

-          

-         Давайте прочитаємо, що написано в ланцюжку.

-         Ми говоримо: права дитини. А хто така дитина?

-         (Це людина, якій ще не виповнилося 18 років)

2. Слово вчителя.

- Сьогодні ми поговоримо про права дитини тобто про ваші права.Але крім прав ми маємо ще і обов’язки.Отже завдання наше на уроці вивчити та запам’ятати наші права.Атакож добре знати і не забувати про обовязки

 

Тема нашого уроку:» Права дитини.»

  

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Слово вчителя.

- Діти, що потрібно для того, аби дитина виросла?

- На все, що ви зараз сказали, ви маєте право.

- От що таке «право»? – запитаєте ви.

Право система обов’язкових дій для всіх, формально зазначених правил поведінки.

 

2.Творче завдання «Я маю право на…..».

Які ж права має дитина давайте подумаємо ,зараз ви отримаєте стікери і напишете наних ,які  ви маєте права (учні отримують стікери на яких є початок речення «Я маю право на...» діти дописують і прикріплюють стікери на дошку)

3.Розповідь вчителя.

Дитина незалежно від її раси, національності, кольору шкіри, раси, мови, релігії, етнічного чи соціального походження, майнового стану, стану здоров’я, незалежно від її батьків та її законних опікунів має право:

-на життя;

-на ім’та набуття громадянства;

-знати своїх батьків;

-на збереження своєї індивідуальності;

-підтримувати взаємини з обома батьками, якщо ті розлучилися;

-висловлювати свої погляди і думки з усіх питань;

-одержувати і передавати інформацію(за винятком певних обмежень)

-на свободу думки, совісті й релігії;

-на свободу об’єднань і товариств у мирних цілях;

-на особисте і сімейне життя , недоторканість житла, таємницю кориспонденції;

-на захист від посягання на особисте життя, честь і гідність;

-на повноцінне і достойнее життя, на піклування з метою догляду за нею;

-на користування благами соціального забезпечення;

-на освіту, відпочинок, дозвілля;

-на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного,

морального і соціального розвитку дитини;

-на захист від економічної експлуатаціїі від виконання будь-якої роботи, яка може завдавати шкоди її здоров’ю чи розумовому, фізичному,духовному, моральному, соціальному розвитку;

-на захист від незаконного зловживання наркотиків, психотропних речовин, від усіляких форм сексуальної експлуатації та сексуальних розбещень;

-на гуманне поводження, на захист від незаконного чи свавільного позбавлення волі, свободи;

-на негайний доступ до правничої допомоги і на таке поводження, яке сприяє розвитку у дитини почуття гідності й значущості, зміцнює в ній повагу до прав людини і її свобод, сприяє виконанню нею корисною ролі в суспільстві.

 

3. Фізкультхвилинка.

- Діти, серед записаних вами прав є право на відпочинок. То давайте і ми з вами відпочинемо.

. Всі підняли руки – раз

                  Став навшпиньки увесь клас.

                  Два присіли, руки вниз.

                  На сусіда не дивись.

                  Будем дружно ми вставати,

                  Щоб ногам роботу дати  (Встали-сіли… Що? В вас ніжки заболіли?)

                  Хто старався присідати –

                  Може вже відпочивати.

Всі вдихніть на повні груди,

Потягніться догори. (Вдих)

Хай з вас вийдуть добрі люди

Раз, два, три; раз, два, три  (Видих)

 

4. Пошта казкових героїв. Робота в групах

- Діти, поки ви відпочивали на адресу вашого класу прийшли якісь незвичайні телеграми.

   Прошу вас розібратися, що це за телеграми. Від кого вони?

Телеграма 1.  Вельмишановні діти! Допоможіть!

                        Вовк хоче з'їсти моїх козенят! 

              (Кізонька – мати, «Вовк і 7 козенят», - право на життя)

Телеграма 2.  Мудрим школярам! Рятуйте!

                        П'єро та Мальвіну ображає Карабас  Барабас.

     ( Буратіно. «Золотий ключик», - жорстоке ставлення, насильство)

Телеграма 3.  Я зайчисько, я маленький, хатку мав собі гарненьку, та  

                         прийшла коза рогата, і нема у мене хати.

                        Ой, хутчіш допоможіть, мої права ви розкажіть.

              ( «Коза-дереза», право на родинну оселю)

Телеграма 4.    Роботи багато!

                          Не встигну ніяк!

                          Та й що одягну я!

                          Це ж свято! Це бал!

                          А, може, мені допоможете ви

                          Так хочу сьогодні на бал я піти.

   ( «Попелюшка», - на відпочинок, на дозвілля, на свободу і особисте життя, на свободу думки і слова, на володіння і користування своєю власністю)

  

Телеграма 5.      Діти! Прошу у вас я допомоги! Як бути?

                            Що робити? Не всилі я уже терпіть.

                            Гидким мене всі називають, всі ображають

                            та щипають.

               («Гидке-каченя», - право на гідність, повагу.)

Телеграма 6.      Благаю у вас я допомоги! Сиджу на дереві старому. А зла

                            Змія Яга його вже майже догриза. Як не поможите мені,

                             мене засмажать у печі.

                («Івасик-Телесик»,- право на життя.)

Телеграма 7.      Любі друзі! Поможіть!

                            Дід з бабою спалили моє гніздечко!

                             Як мені бути?

           ( «Кривенька-качечка», - право на особисті печі, на життя)

-         Діти, а в яких ще казках були порушені права казкових героїв?

 

V. Узагальнення вивченого

1. Слово вчителя. Але ви маєте пам’ятати не тільки про права, але і про свої обов’язки.

    Права і обов’язки будь-якої людини, будь-якої дитини взаємопов'язані і дуже важливі, життя буде гармонійним і справедливим за умови, якщо кожна людина дотримуватиметься своїх прав і не забуватиме про свої обов’язки, як гарантію дотримання прав інших.

- Дорогі діти, наш урок добігає кінця.

VI. Підсумок уроку.

1. Дайте відповідь на питання:

- Чи сподобався урок? Якщо сподобався то кидайте у вазу червону намистинку ,якщо ні то чорну.(учні отримують  намистинки двох кольорів і почерзі вкидають їх у вазу)

- Що сподобалось найбільше?

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар